Recenze BlackBerry

• ovládání BB
  • je to BB
  • ?

Vím do čeho jsem šel. Rok a půl mám BB Classic, takže OS10
je v pohodě. Hlavně jsem Z30 koupil kvůli většímu displeji.

J.Ludwig J.Ludwig

Přidáno: 11. března 2017

(naposledy upraveno 18. dubna 2017)

• Špičkové zpracování
  • BB Hub
  • Opět výborná klávesnice
  • BB 10
  • Zabezpečení
  • Skvělý displej a jeho rozměry, úplně nová perspektiva
  • Typická informační dioda u které si můžete nastavit barvu podle kontaktu, nebo typu oznámení
  • Silver Edition je nádherná
  • Málo příslušenství
  • Pro někoho hodně atypické, možná až nepohodlné rozměry
  • AppWorld stále nabízí zlomek aplikací, ale kupodivu to někdy naprosto stačí

Je to výjimečný telefon, který je naprosto odlišný od toho, co je dnes k dostání. Není to žádná dotyková placka stejná jako 98% toho, co si dnes můžete pořídit. Zapomeňte na to, že s sebou budete muset brát notebook. Na to tu je tenhle pracant.

Se značkou BlackBerry jsem již několik let. A to i kvůli tomu, že vždy zůstali věrní tomu, co BlackBerry dělá tak fantastickými telefony. A v případě Passport tomu není jinak.

Rozměry jsou nyní avšak hodně atypické a kdo o koupi uvažuje, rozhodně bych doporučil si jej někde vyzkoušet. Ovládání jednou rukou je takřka nemožné. Ale pokud vám přece jen do ruky dobře padne, tak budete mít pocit, že držíte opravdu prémiový telefon. Doporučuji nekupovat pouzdra, která by přidala na tloušťce.

Displej je nádherný, krásně provedený a díky rozměrům získáte úplně nový pohled na fotky, stránky apod. Je velice dobře čitelný, perfektně reaguje. Osobně jsem si na něj koupil matnou ochrannou fólii od Brotect a musím říct, že jsem nadmíru spokojený, protože přidává na čitelnosti za slunného dne.

Klávesnice má tři řady velkých tlačítek, které můžete naprogramovat a jejich stiskem spouštět některé aplikace. Může sloužit na psaní, nebo také na scrollování, takže si prstem nemáváte před pohledem na stránky, nebo emaily, zprávy apod.

Systém je svižný, nikdy se mi nestalo, že by zamrzl, nebo zakopl. Některá nastavení mohou být trochu složitější, ale pár dní a není problém se v něm dokonale orientovat. Když mi dosloužil starší model BlackBerry, používal jsem asi dva týdny telefon s Androidem a říkal jsem si, jak je to fantastický systém. A že bych si měl raději koupit Priv, nebo počkat na Mercury. A po seznámení se s BB10 bych už neměnil. Tak nějak mi přijde...správný. A nabízí přesně to, co očekávám.

BB Hub je opravdovým pomocníkem, který vám nabídne přehled o všem, co se stalo. Ať už jsou to textové zprávy, email, komentáře u příspěvků a další. Vše máte po ruce a na očích. Nepotřebujete mít extra klienty. Navíc, pokud jste připojeni k wifi, nebo k datovým službám a přijde vám email, který otevřete, tak se k němu můžete kdykoli vrátit i v případě, že nejste připojeni k internetu. Z mého pohledu naprosto skvělá věc.

Po pár krocích, které vedou k zlepšení výdrže, baterii vydrží klidně i dva dny a nemusíte se ochudit o telefonáty, emaily, prohlížení internetu apod. Měl jsem zapnutou wifi po celých 8h, denně jsem napsal asi 15 sms, 10 emailů (k vyřízení emailů postačí BB hub, není potřeba otevírat další klienty) a vyřídil několik hovorů, stáhl si několik aplikací a po třech takových dnech se baterie stále drží na 45%. Všem doporučuji vypnout NFC, je to neskutečný žrout baterie.

Pokud nemůžete být bez svých oblíbených Android aplikací, je tu hned několik řešení. Ať už Snap, nebo balíček od Cobalta. Je ale dobré pamatovat na to, že tyto aplikace nejsou primárně určeny pro systémy BlackBerry a tudíž bude spotřeba baterie daleko větší při jejich používání. A také na to, že ne všechny zprovozníte.

Spornou kapitolou se stal fotoaparát. Ano, je to BlackBerry a jak je známo, na fotoaparáty se nikdy moc nezaměřovaly. Ale musím s klidným srdcem říct, že fotí velice dobře. Aspoň z mého pohledu je to velice povedený fotoaparát. Pokud se bojíte problému se zaostřováním, nejnovější verze OS si s tím hravě poradí a popř. je potřeba držet prst na displeji v bodě, do kterého chcete zaostřit a už jen stačí pořídit snímek, který dle mého v žádném případě neurazí, naopak mile překvapí.

Dlouho jsem s koupí Passportu váhal a jsem nesmírně rád, že jsem se pro něj rozhodl. Nabízí vše, co potřebuji a co jsem ani nečekal. Je velký, je zvláštní, je neohrabaný, je nádherný a když s ním pracujete, je to to nejlepší, co se vám může dostat do rukou a co vás nenechá ve štychu a bude vám sloužit klidně i dlouhé roky

Přidáno: 3. března 2017

• baterie
  • LTE
  • Blackberry hub - sice jsem to viděla poprvé, ale opravdu spolehlivě a rychle zobrazuje oznámení
  • multitasking - většina oznámení se zobrazuje v upozornění i když nejsou otevřeny v aktivním okně, youtube v prohlížeči bez problému hraje v pozadí
  • zvuk
  • velká uživatelská paměť
  • fotoaparát
  • váha

Passport je můj první Blackberry mobil, což je ironie, protože Blackberry od modelu Priv vyrábí mobily s Androidem a Blackberry Passport má systém Blackberry 10. První čeho jsem si všimla po vybalení mobilu bylo, že je dost těžký... nic na co by se nedalo zvyknout, ale na prvním uchopení do ruky je to znát. Mobil je sice široký, ale kvůli držení v obou rukách není se psaním na klávesnici problém a scrollovat můžete jednou rukou. Baterie se nedá vyndat, odstraňuje se jen část zadního krytu pro SIM kartu a SD kartu, takže pokud uvažujete o obalu, doporučila bych nenalepovací. Sama jsem si objednala obal z coolcase.cz, kde mě ujistili, že telefon se dá z obalu bez problému vyndat.
Mobil má hardwarovou qwerty klávesnici doplněnou softwarovou klávesnicí pro znaky jako třeba tečka nebo čísla. Na klávesnici se dají používat gesta... která jsem ještě moc nenacvičila :-D.
Displej vypadá krásně, má krásné barvy a ať si říká kdo chce co chce, ten čtvercový formát vypadá dobře. Problém může být akorát například při přehrávání obdélníkových videí.
Největší slabinou mobilu je fotoaparát, který sice oficiálně má 13mpix, ale na žádné slavné fotky to není, spíš průměrné a přední kamera má jen 2mpix. Fotky jsou občas zrnité a mobil často ostří.
Zpětně jsem se dočetla, že do systému Blackberry 10 byly k používání internetu v mobilu nutné Blackberry internet services, které, jak jsem dále zjistila, můj operátor - mobil.cz - neposkytuje pro nedostatek zájmu. Naštěstí se systémem Blackberry 10 můžu pyšně prohlásit, že můj mobil nemá s používáním dat žádný problém.
Na stahování aplikací je v systému Blackberry používán obchod Blackberry world a Amazon app. Výběr je opravdu malý a dost věcí, na které je člověk zvyklý z androidu tam není. Navíc v případě skypu, tak ten je k dostání na amazonu, kde nabízí jen "verzi pro android", která by měla fungovat správně, ale mě nešlo připojit hovor. To se dá vyřešit instalací starší verze skypu. Blackberry 10 je schopný rozjet spoustu věcí, které jsou používané na androidu, problém jsem měla akorát u facebook messengeru, kde jsem podobně jako u skypu musela použít starší verzi. Androidové programy se dají na mobil dostat pomocí stažením aplikace v .apk formátu a je to opravdu jednoduché, jen to přenesete do mobilu, spustíte a dáte nainstalovat. Dá se tam dokonce nainstalovat google play a z něj stahovat aplikace, stačí když si stáhnete účet google, blackberry google ID a nastavení google a pak když nainstalujete google play, tak vám bude v pohodě fungovat.
Možná je to trochu práce navíc, ale je to opravdu originální mobil, který bych doporučila všem, kteří chtějí něco "trochu jiného" a nejsou moc pohodlní na to, aby měli něco jiného než android a ios.

Ověřený zákazník VK Servis Ověřený zákazník

Přidáno: 25. února 2017

Zakoupeno v VK Servis

• Kvalita zpracování, dobré materiály, výborný displej a klávesnice, rychlý, silná baterie,
  • Přepracované profily s chybějícím rychlém ztišení, nemožnost nastavení zvuku u SMS,

Skvělý a zajímavý přístroj se zajímavým vzhledem,

Přidáno: 10. února 2017

(naposledy upraveno 10. února 2017)

• Vše,krom pár maličkostí
  • Cena,pro začátečníka možná složité ovládání.

Koupil jsem BB Passport SE.Nemohu si jej vynachválit.Je nutno si zvyknout na atypický tvar,ale to je otázka času.Rovněž tak ovládání(pro začátečníka možná složitější).Myslím si,že se jedná o vůbec to nejlepší,co kdy z BB vyšlo(mimochodem,opěvovaný Priv si k tomuto nemůže ani čuchnout;mám jej jako náhradní v zásuvce).Chtěl bych ještě podotknout,že BB Passport i ostatní výrobky BB jsou prostě posedlost a srdeční záležitost.Škoda jen,že se BB dal na cestu Androidu a TCL.

Ověřený zákazník i-Mobily.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 5. února 2017

Zakoupeno v i-Mobily.cz

• skvělý vzhled
  • značka BB, kterou nemá každý
  • rozměr, tak akorát
  • systém ovládání
  • krásný display
  • aplikace jsou velmi povedené a pěkné
  • perfektní reakce telefonu
  • velmi dobré fotografie a video
  • výborná výdrž baterky

přechod z Nokie 730, po krátkém výběru jednoznačně tento telefon
telefon mám týden, nemám na něj moc času, ale jsem z něj nadšený
jak píší ostatní, používání - ovládání, je návykové a skvělé
doporučuji tento produkt

Ověřený zákazník MEGATEL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 3. února 2017

Zakoupeno v MEGATEL.CZ

• Kvalita zpracování.
  • Klávesnice qwertz.
  • Výdrž baterie.
  • Velký displej.
  • 12 měsíců záruky,pokud kupujete telefon na IČO.
  • Nevyměnitelná baterie, ale to už dnes má většina telefonů.

Rozhodoval jsem se zda koupit Classik nebo Passport.Nakonec jsem se rozhodl pro Passport. Je sice trochu širší, ale rychle jsem si zvykl.Přechod z Q10 na passport bezproblému . Přenos dat a nastavení jsem provedl přes blackberry link.
Pokud váháte zda koupit tento telefon, tak doporučuji se podívat na různé videorecenze, aby jste si udělal představu o velikosti.
Tato velikost (hlavně šířka) nemusí každému vyhovovat.

Přidáno: 3. února 2017

• Dnes už za fajn cenu, v roce 2011 za 13 tisíc :)
  • Super správa e-mail. účtů
  • Vysoká kvalita zpracování HW
  • Plynulý systém, jednoduché ovládání
  • Omezenost bez BIS, absurdní placený tarif za 360,-/měs.
  • Dnes již horší fotoaparát 5 Mpx
  • Oproti Androidu daleko méně appek ke stažení (např. Viber již není, přitom WhatsApp ještě ano...), minimum CZ aplikací!

Telefon používám ještě jako služební, čili denně mraky volání, e-mailů, práce s kalendářem. Pro tyto účely je i po 6-ti letech na trhu stále super, designově byl již předtím nadčasový, velmi elegantní a i v dnešní době vypadá velmi dobře, ostudu na jednání s ním určitě neuděláte (v tunové zaplavě ´jablek´ a Galaxy modelů :) Velké plus za klávenici, ale to je u BB standardem, a odladěnost systému. Neseká se, vše plynulé, super.
Co je mínusem? Nutnost měsíčního paušálu BIS, bez kterého potenciál mobilu využijete jen zčásti. Prý od toho mělo BB upustit, ale zatím tomu tak není. A jako druhý neduh je kvalita fotek, dnes jsou již mobily za pár tisíc na daleko vyšším levelu.
Obecně ale mobil nebude pro ty, co denně fotí mraky fotek. Je to pracant se skvělou synchronizací mailů, přehledným a rychlým systémem a špičkovým zpracováním.

Ověřený zákazník SmartPhony.eu Ověřený zákazník

Přidáno: 3. ledna 2017

Zakoupeno v SmartPhony.eu

• Design, spoustu možností.
  • Přehlednost, výdrž baterie.

Není pro každého, je nutné se před koupí seznámit.

Blackberry Z10

Blackberry Z10

Přidáno: 28. prosince 2016

• Dá se říct vše krom dvou níže uvedených
  • Slabá výdrž baterie
  • Odolnost telefonu

Pořídila jsem si tento telefon z druhé ruky a byla jsem s ním velmi spokojená (až na tu výdrž baterie). Byl ve výborném stavu, jako nepoužívaný, bez jediného škrábance, jenže cca po dvou týdnech, při prvním pádu ze sedačky na dlažbu praskl display a nereaguje, krom malého místa dole v rohu. Nevím jestli je toto u novějších mobilů normální ale např. moje stará sony xperia tipo dual mi takto spadla nesčetněkrát, na chodník, beton, vše z větší výšky, dokonce si zaplavala v řece a vše přežila bez následků, což se o tomto telefonu říct nedá.

Ověřený zákazník F-mobil.cz Ověřený zákazník

OK

Přidáno: 19. listopadu 2016

• Intuitivní ovládání
  • Neotravuje nesmysly
  • Dále nepodporovaná platforma (což je mi ve své podstatě jedno)

Po měsíčním boji s Androidem s neuvěřitelným množstvím předinstalovaných aplikací, které mě absolutně nezajímaly, jsem telefon odložil a pořídil si Blackberry s původním systémem- možná jen z nostalgie, abych to ještě stihl...
Ten systém je geniální, neotravuje nesmysly, synchronizace s emailem a plánování je uživatelsky nejlepší, co jsem kdy zažil. To, co jsem na Androidu za měsíc nepochopil, mi tady bylo jasné za dva dny.

Ověřený zákazník Sunnysoft.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 12. listopadu 2016

Zakoupeno v Sunnysoft.cz

• Baterie zatím bez problémů funguje jak má.
  • Nic.

Co hodnotit na baterii? Výdrž dobrá. Jak dlouho bude sloužit se ukáže.

Ověřený zákazník amio.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. listopadu 2016

• Je nová, takže OK

Je to typ, který je předepdaný. Doufejme, že vydrží dlouho. Po měsíci se nedá ohodnotit.

Ověřený zákazník Mobilmax Ověřený zákazník

Přidáno: 28. října 2016

(naposledy upraveno 28. října 2016)

Zakoupeno v Mobilmax

• Orig. zboží, plně funkční.
  • Velmi dobrá cena.
  • Chtěl jsem nít náhradní baterii, protože můj tel. je už starší.

Mám už starší přístroj a tak jsem chtěl pro jistotu náhradní, novou bateri.
Plně funkční, naprostá spojenost.
Ostatním doporučuji!

Ověřený zákazník amio.cz Registrovaný uživatel

Přidáno: 24. září 2016

100% spokojenost

Přidáno: 23. září 2016

• OS BlackBerry 10,klávesnice atp.
  • Cena,výdrž baterie

BB Passport je asi jednička mezi současnými BB.Vše by bylo v pořádku,jen ta výdrž baterie pokulhává.Kdeže ty loňské sněhy jsou,kdy BB vydržely i týden.To už je minulost a nostalgie.Dostal jsem SE,což je kus železa,ale ten umí.Myslím si,že strčí do kapsy i PRIV.Pokud někomu nevadí netradiční rozměry,event.váha-vřele doporučuju.

Zobrazuji 61 - 80 ze 482 recenzí 1...2 3 [ 4 ] 5 6...25