Recenze BlackBerry

Ověřený zákazník VK Servis Elis

Přidáno: včera, 10:51

Zakoupeno v VK Servis

Po předchozím BB Q10, musím Passport hodnotit jako rychlejší, větší verzi.
Spousta lidí může mít problém s ovládáním, protože klávesnice je na půl fyzická a napůl na displeji.
Také se nevejde do ruky, tudíž značně stěžuje ovládání jednou rukou.

Ověřený zákazník mobilprovás Ověřený zákazník

BlackBerry PRIV

Robin Fryś Robin Fryś

Přidáno: 17. srpna 2017

• kvalitní zpracování
  • výborný displej a jeho čitelnost
  • BB HUB
  • vydrž baterie 2dny
  • praktická a dobře zpracovaná klávesnice
  • notifikační LED
  • obsah baleni včetně sluchátek (dnes se moc nepřibalují do základu)
  • kvalitní zvuk jak z telefonu tak i sluchátek
  • 3GB RAM
  • 32GB interní úložiště
  • slot na paměťovou kartu

Telefon sem pořídil protže v telefony BB mám důvěru již léta,bohužel system BB10 už nebude podporován a tedy komerčně jsem přešel avšak jsem nechtěl měnit kvalitní značku a kvalitiní zabezpečení a tak jsem volol BB PRIV .... Vzheldem bezpečnosti jakou priv nabízí se nebojím o svá data v mobilu tak jjako u běžných androidích telefonů kde při každe instalaci zadavate třeba jmeno adresu nebo lokaci apod... Díky zabezpečení DTEK nemám obavy o svá data. Telefon ma klasickou klávesnici na dipleji což pro mne není moc praktické,mam širčí prsty a k překlepum dochazelo bežne a tak tento model s HW klávesnici patří mezi tu top variantu což dnes je velmi opomíjené. Telefon nepoužívám na hraní her ale na práci,emaily,web a práce s textem. Vše funguje svižně,bez záseku a blotwaru. Cena je vyšší ale pokud chcete v dnešní době kvalitní zpracování pak neni o čem pochybovat. Tento produkt mohu vřele doporučit lide ,kteří mají telefon i pro práci. Svižnost ,plynulost,konektivita a kvalita hovoru to je rozhodně BB PRIV.Nedoproučuji rozhodně lidem ktří hraji hry...

Přidáno: 15. srpna 2017

Zakoupeno v VK Servis

Je prostě jiný, originální.

Pouzdro Blackberry HDW-18972 černé

Pouzdro Blackberry HDW-18972 černé

Ověřený zákazník mobilprovás marika.engelova

Přidáno: 15. srpna 2017

Zakoupeno v mobilprovás

• pro klasicke mobily typu BLACKBERRY je velmi obtizne najit originalni pouzdra

Zpracování: Výborné - ani po delší době náznaky chyb
Tvar pouzdra: Pouzdro je velmi přesné a sedí od jeho koupě

Přidáno: 12. srpna 2017

• Výdrž baterie
  • Vynikající klavesnice
  • Kvalitní fotak
  • Robustní konstrukce
  • Nutnost zvyknout si na netradiční sirku tel

Ideální tel pro pracovní účely. Přešel jsem z BlackBerry Q10 a musím říct, ze krom šířky Passportu, je vše o stupeň lepší, na netradiční rozměry jsem si ale po týdnu zvykl, mohu jen doporucit.

Přidáno: 8. srpna 2017

Zakoupeno v VK Servis

Blackberry Passport, zvláštní telefon, ale myslím že dobrý, pokud člověk netouží být sledován Googlem a ostatním, trochu chybí aplikace android, když je na ně člověk zvyklí. Telefon má skvělou výdrž baterie, elengantní.
Doporučil bych ho lidem co nejsou tolik nároční.

Jack Daniels Jack Daniels

Přidáno: 7. srpna 2017

(naposledy upraveno 14. srpna 2017)

• Plnohodnotná QWERTY klávesnice s gesty (Scroll, backspace atd.)
  • BB HUB se v Android verzi povedl
  • Klávesové zkratky
  • Klávesnice má při psaní textu dotykové funkce (backspace), nebo při dvojím poklepání slouží jako TRACKPAD
  • Fotoaparát
  • Výdrž baterie
  • Kvalita zpracování
  • Android?
  • Rychlost a plynulost
  • Všechny potřebné čidla a senzory
  • Odolný display
  • Vypadá zajímavě
  • Rychlé nabíjení
  • Čistá reprodukce hovorů
  • Android?
  • Vyšší cena
  • Umístění android tlačítek
  • Dotyková gesta na klávesnici nefungují ve všech aplikacích

Pokusím se rozepsat své zkušenosti s tímto telefonem, bude to trochu delší text.

1. Android v kabátu BlackBerry. Je to výhoda, nebo nevýhoda? Asi tak na půl, každý to budeme mít trochu jinak. BB10 byl zkrátka na ovládání velmi jednoduchý, intuitivní a pomocí gest se v něm skvěle navigovalo. Struktura menu pro mě byla jako pro dlouhodobého uživatele Symbianu přehlednější a logičtější. Výhoda je přístup do obchodu Google a nativní podpora Android aplikací. Aplikace jsou na všechno, což je jistě krása, na druhou stranu mi zůstává rozum vysloveně stát nad tím, že v základu není v systému tak banální a naprosto běžná funkce, jako jsou profily telefonu. Je zde jen možnost "nerušit", která se dá nějakým způsobem přizpůsobit, ale v podstatě jste omezeni na 2 profily, což mi nedostačuje. Tohle je standard rok 95? Kalkulačka? Také se musí stáhnout. Pro někoho je to výhoda, já bych naopak ocenil, kdyby takto triviální funkce už v telefonu byly a nemusel jsem hledat, která aplikace bude funkční, nebude mít proužky s reklamou apod. Otravuje mě to. To samé budík. Proč se nedá nastavit zesilující intenzita přehrávaného tónu? Řešení - stáhněte si aplikaci. Nebo si vytvořte melodii, která má zesílení už v sobě zakódované. Ten systém je zkrátka oholený až na kost. Jinak je míra přizpůsobení hezká, widgety se hodí, kvalitních aplikací jsou mraky a odpadají starosti se sideloadingem a řešením, která aplikace bude fungovat a která ne.

2. Klávesnice. Chvíli jsem si na ni musel zvykat, je to rozdíl oproti předchozí Q5, kde byly jednotlivé klávesy hezky tvarované, vyrobené z tvrdého plastu a oddělené mezerami. Oproti tomu má Keyone klávesnici řekněme houpavou, není tak jistá jako ta na Q5. Zvyknul jsem si na ni ale rychle a se psaním nemám problém. Je to stále lepší než patlat po display, přechod z Q5 ale v tomto směru hodnotím jako downgrade. Bohužel v česté distribuci je k sehnání jen QWERTY a ještě jsem nepřišel, jak ji spolehlivě přeprogramovat na QWERTZ při zachování funkčnosti prediktivního textu. Patlat se s diakritikou ručně je problém. Citlivost na dotyk pro gesta je slušná, prohlížení webových stránek je dobré. Škoda je, že není tato funkce plně integrována do systému. Např. Galerie je vysloveně zvláštní. Pokud pořídím fotografii a rovnou ji z aplikace Fotoaparát otevřu, funguje mi klávesnice na gesta jako 100% zoom (2x poklepat), funguje i posouvání atd. Pokud ale otevřu Galerii z menu, klávesnice najednou nefunguje a musím patlat po display. Tady by se dalo ještě zapracovat, třeba se dočkáme v nějakém budoucím upgradu. V prohlížeči, Google obchodu, HUBu a na dalších místech funguje. Zvláštní.

3. BB HUB. Je tady a je super. Je to velmi podobné tomu, na co jsme zvyklí z BB10, v něčem mi vyhovuje ještě víc. Líbí se mi možnost přiřadit jednotlivým účtům různě barevné proužky, např. firemní mail mám zelený, soukromý modrý, SMS oranžové atd. Je to přehledné. Potěší i možnost nastavení gest doleva/doprava, dá se takto rychle zpráva např. smazat, přiřadit jí důležitost, vyřídit do atd...

4. Fotoaparát. Je to asi poprvé, co má BlackBerry skutečně dobrý fotoaparát. Fotí hezky a ve spojení se silným procesorem se dá konečně plně využít funkce HDR, která kompenzuje menší dynamický rozsah malého čipu v mobilu. Na Q5 se jednalo o sekvenci 3 fotek, která byla pořízena v rozmezí snad půl vteřiny. Za tu dobu se pohly listy ve větru, vlny na vodě, vlasy na osobách atd. Zkrátka to často končilo mazlým výsledkem. Tady je vše okamžité, fotky jsou pořízeny tak rychle po sobě, že není problém použít téměř na cokoliv. Vestavěná aplikace umožňuje kontrolovat ručně ISO, vyvážení barev, čas závěrky, expozici při poloautomatickém režimu, blesk, HDR. Je skvělá a fungují tady gesta na klávesnici. Video je nádherná, pouze stabilizace je elektronická a nefunguje při natáčení 4k. Doporučuji zůstat na 1080p, výsledek je nádherný. Mám jedinou výtku. Postproces. V aplikaci Fotoaparát je nějaký filtr, která má asi redukovat šum, bohužel dokáže pěkně slít detaily. Je to patrné při přiblížení na 100%, vypadá to skoro jako nějaký cell shade efekt. Na vyvolané fotce to vidět nebude, pokud nezačnete dělat nějaký větší výřez. Zkusil jsem jinou aplikaci a ta problém částečně vyřešila, bohužel zase není zdaleka tak hezky udělaná, jako ta vestavěná. Čip je opravdu dobrý a na prokreslení detailů stačí, proto je škoda, že je aplikace post-procesem opět částečně schová. I tak fotí lépe, než většina toho, co je na trhu. Podání barev je přirozené, není to přesaturované jako Samsungy.

5. Výdrž baterie. Recenze nekecaly. Nový telefon, hrál jsem si s ním v kuse 2 dny a druhý den navečer jsem teprve šel hledat nabíječku. V běžném provozu se to bude u mě blížit 3 dnům. Silný nadstandard, v dnešní době zářících pádel skoro neslýchané.

6. Dílenské zpracování. Za mě dobrý. Viděl jsem ty videa s vypadlým displejem, nevím. Mně drží a nevypadá, že by měl vypadnout. Rámeček je kovový, zadní strana přilnavá guma, ten telefon zkrátka vypadá draze. To taky ostatně je, že...

7. Rychlost a plynulost. Dobrá. Systém jede rychle, aplikace načítá slušně, s 3 GB RAM nemám problém. Z 3D her jsem zkoušel Dead Trigger 2 jako benchmark, naprosto hladké. Telefon se nezahřívá.

8. Display. Velikost je pro mě dostačující. V recenzích jsou často jmenované černé rámečku u videí (3:2 vs. 16.9). Jsou naprosto minimální, na videa se dá naprosto normálně dívat, pro brouzdání po internetu je tu místa také dost. Na rozdělení obrazovky to už moc není, ale kolik lidí tohle používá na mobilu? Tvrzené sklo je příjemnější než plast, na který jsem zvyklý. Rozlišení je naprosto dostačující, pixely neuvidíte a alespoň to nežere tolik výkon a s tím i baterku. Pravda, mohl být trochu jasnější. Na slunci s textem problém mít nikdy nebudete, u fotek nebo her už to tak zářné není. Není to špatné, ale víc svítit mohl.

9. Rychlé nabíjení. Pokud zapnete funkci boost, kolem hodinky je nabitý z 0 na 100. A že pak vydrží, o tom jsem psal už výše.

10. Audio. Nainstaloval jsem aplikaci Jet Audio (dlouhodobá spokojenost s produkty Cowon) a dobrými sluchátky zní telefon opravdu dobře. Byl jsem velmi velmi mile překvapen a protože na baterku vydrží, nemusím se ho bát používat i jako hudební přehrávač.

CO MI VADÍ:
- Umístění androidích tlačítek. Nejsou nijak vystouplá, jsou namalovaná na tvrzené sklo chránící displej. Dejte to dohromady s klávesnicí citlivou na dotyk a budete je často mačkat omylem. Chcete posunout obrazovku nahoru pomocí klávesnice, o kousek přetáhnete a aplikace se minimalizuje. Je to otravné.
- Vyšší cena. Já měl kliku a sehnal jsem měsíc starý kus, jako nový, s dost výraznou slevou. Ale 16k mi přijde jako vydírání za to, že dostanete klávesnici. Já vím, já vím. Bezpečnost, pravidelné upgrady, příjemnější android, klávesnice, BB aplikace v ceně atd. Ale 16k? Podle mě to je prostě moc.

Zbytek už jsem jmenoval v textu výše u jednotlivých bodů. Nic dalšího mě nenapadá. Firemní mail funguje, dají se instalovat certifikáty, přesný a rychlý senzor na otisk prstů v mezerníku je super. Pro mě lepší, než když ho mají telefony vzadu. Zbytečná díra v koženém pouzdru navíc.

Telefon můžu s čistým svědomím doporučit. Pokud chcete klávesnici, měli byste si ho koupit a udělejte to. Kromě toho, že nebudete litovat, přispějete k záchraně téměř vymřelého druhu.

//EDIT: Aktualizace 14.8.2017 - opakovaný budík nastavit lze. Už jsem tu položku objevil. Na moji obhajobu, ten, kdo navrhoval UI interní aplikace hodiny byl nejspíš vášnivým fanouškem Agathy Christie...

Poměrně zásadní objev je ale funkce klávesnice jako TRACKPADU. Pokud během psaní textu 2x lehce poklepete na klávesnici, změní se její dotyková gesta a bude fungovat jako trackpad. Je to překvapivě přesné, jednoduché a naprosto nedocenitelné. Jak po ní lehce jezdíte prstem, tak se kurzor v textu posouvá. A protože nesaháte na displej prstem, nezakrýváte si jím malý text, kam se snažíte trefit. Funguje i s klávesnicí shift na označování pasáže textu, kterou se např. snažíte kopírovat. Zjistil jsem to až po měsíci. Buď jsem to v tutorialu přehlédl, nebo to tam zkrátka nebylo. Za mě geniální řešení.

BlackBerry Classic

BlackBerry Classic

Robin Robin

Přidáno: 5. srpna 2017

• trackpad
  • konstrukce
  • kvalita zpracování
  • BB HUB
  • kvalita hovoru (sluchátko)
  • kvalitní reprodukce do sluchátek
  • byterie vydrž cca 2dny
  • spustitelnost Android aplikací
  • pro někoho méne aplikací ale dají se spustit Androidí aplikace
  • momentálně SNAP nefunkční ale dá se jinym způsobem do tlefonu dostat Android aplikace jako MESENGER Lite, Whatsapp a Instagram(IGRAN)

Telefon je stále dobře optimalizován a má sloužit né jako mobil na hry ale na klasickou práci psaní zprav a textů a jejich úprava. Telefon nedoporučuji lidem kteří chtějí spoustu her a fičurek z Googleplay na to telefon není stavěn.Ma dobré zabezpečení oproti Android telefonům a ani po delší době se nesekká,nic nepadá atd. Pokud chcete par aplikaci a spolehlivy systém stabilní systém a take kvalitní konstrukci pak mohu vřele doporučit. Mél jsme možnost porovnat s BB PRIV (ma androiud) no a tragedie , sekal se i přez to že měl 3GB RAM apky padaly a podobně takže za mě BB CLASSIC vítěz a vřele doproučuji.

Ověřený zákazník elektroshock.cz Ověřený zákazník

BlackBerry DTEK60

Ověřený zákazník Shop BlackBerry.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 1. srpna 2017

Zakoupeno v Shop BlackBerry.cz

• Aparáty Black Berry využívám již léta a jsem na něj zvyklý. Získat nový přístroj nebylo jednoduché. Včetně operátorů jsem poptával i několik kamenných obchodů a bez výsledku. Vyhovuje mi na něm systém obsluhy, velikost i lehkost.

Ověřený zákazník Shop BlackBerry.cz nano

Přidáno: 27. července 2017

Zakoupeno v Shop BlackBerry.cz

• klávesnica, fotoaparát, konštrukcia, celkový design, software a bezpečnosť, batéria, dobre vyladený android.
  • Ako zarytý fanúšik tejto značný, po dlhšom čase hodnotím tento telefón od BlackBerry, ako vydarený kúsok.

tlačidlo on/off (ale človek si zvykne)

BlackBerry Q5

BlackBerry Q5

Přidáno: 26. července 2017

Zakoupeno v VK Servis

• Jednoduchý telefon, vyhovuje mi z důvodu klávesnice a dotykového displeje. Telefon mám už po druhé a naprostá spokojenost.

Kvalita fotografií pořízených telefonem: Dostačující
Viditelnost displeje na slunci: Průměrná

• Originální - tj má rozměry dle displeje, není třeba stříhat
  • Vysoká cena za 2 ks
  • Velikost by mohla být přesnější, pár mm po stranách chybí

Celkem drahá originální fólie, nejde o nějakou speciální tvrzenou, je naprosto obyčejná (ani nemá výřezy, je to prostě jen obdélník). Dle mého názoru by mohla být o něco širší o pár mm. Jediná výhoda je, že jí koupíte a bude vám sedět na KeyOne, tj bez stříhání nějaké větší.

ave ave

Celková spokojenost.

Ověřený zákazník Elektro Specialist Ověřený zákazník

Přidáno: 24. července 2017

Zakoupeno v Elektro Specialist

• Splňuje přesněji to, co jsem očekával

Velmi specifických mobil pro lidi, kteří využijí jeho přednosti.

Kvalita fotografií pořízených telefonem: Špatná
Kvalita displeje: Dostačující

Míra Míra

Přidáno: 23. července 2017

• Naprosto špičkové komunikační zařízení!!
  • Konstrukce vysoce kvalitní!
  • Špičkový přenos hlasu, reproduktory dokonalé!
  • Velmi kvalitní display!
  • Ovládání jednoduché, intuitivní!
  • Prostě BLACKBERRY!!
  • Není co vytknout.

Po delší době návrat k BlackBerry. Dříve používán BB 8520 Curve, pak pár "hloupých, odolných telefonů", před měsícem jsem zakoupil Q10, ale Passport je...
Prostě sem neodolal a udělal dobře! Naprosto jednoduchý systém BB10, (pocitově jednodušší než Android, iphone mi nesedí), rychlý, neseká se, přehledný...
Trochu déle trvá než zaostří foťák, ale to je detail.
Baterie vydrží dle užívání 2-4 dny...
Veškeré připojení, internet rychlý, díky velké obrazovce je prostě vše vidět, nemusím posouvat stránku, zvětšovat...atd.
PROSTĚ DOKONALÝ TELEFON, KTERÝ ASI NENÍ PRO VŠECHNY, ALE TEN, KOMU PADNE DO RUKY, UŽ NEDÁ !!!
VŘELE DOPORUČUJI !!!!!

Ověřený zákazník Max-shop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 18. července 2017

Zakoupeno v Max-shop.cz

chtěla jsem mobil s qwertz/qwerty klávesnicí, telefon je skvělý, jen pro moje potřeby snad až příliš složitý, bohužel jsou nyní k dispozici buď naprosto tupé telefony s běžnou klávesnicí, nebo chytré bez klávesnice - tento spojuje výhody (a v malé míře i nevýhody) dotykového a tlačítkového

Ovládání mobilního telefonu: Složité