Recenze BlackBerry

Přidáno: 24. června 2013

• skvělý pracovní nástroj
  • odolný
  • výborný mailový klient
  • ovládání, klávesnice je max super
  • kalendář
  • baterka by mohla vydržet déle
  • méně aplikací v porovnání s Androidem a Applem

Mohu jen doporučit. Absolutně perfektní nástroj, spolehlivý. Psát delší mail nebo si s někým chatovat je díky klávesnici radost. Ovládání celkově je přehledné a jednoduché. Upozorňovací dioda je velké plus, jak si člověk zvykne.

Blackberry forever!

BlackBerry F-S1

BlackBerry F-S1

Ověřený zákazník JHMobil Ověřený zákazník

Přidáno: 17. června 2013

Zakoupeno v JHMobil

Používáme krátce, není možné objektivně zhodnotit, ale zatím jsem spokojena.

Přidáno: 8. června 2013

• Ovládání nemá konkurenci (kromě mrtvých webOS a Nokia N9)
  • Limited Edition v červené vypadá úžasně
  • Podpora aplikací z Androidu
  • Prediktivní klávesnice, která v jeden okamžik zvládá více jazyků bez přepínání!
  • Rychlé nabíjení
  • Chybějící mapové podklady pro skoro půlku světa jsou velké zklamání (ale řešení by prý mělo přijít začátkem prázdnin)
  • Lokální aplikace, některé jdou sideloadovat díky podpoře aplikací z Androidu, pokud vám něco chybí, napiště mě tip
  • Průměrná baterka, s mojí aktivitou (tedy skoro pořád se něco děje :) dá pracovní den, což ve výsledku není tak zlé

Jako uživatel přecházející z Nokie N9 a v rodině s telefonem s webOS jsem neměl jinou možnost, než přejít na BlackBerry OS 10. Důvod? BB si z obou systémů vypůjčilo způsob ovládání, který mě prostě vyhovuje a jedná se skoro o přesnou obdobu Swipe od Nokie. Tedy pro multitaskery, kde BB ještě přidává Hub. Ten z multitaskingu jak je známý udělá single task :) Proto ani tak nevadí, že může bežet max osm aplikací v jeden okamžik. Moc nechápu proč, protože i když už se člověk na tu hranici dostane, tak to nijak nepocítí.

Z pohledu vývojáře je Qt/QML/Cascades spolu s UI skvělá kombinace opět vycházející z Nokie N9. Bohužel stále chybí přístup k některým API a především běhu 3rd party aplikací na pozadí.

Celkově tedy můžu telefon doporučit telefon pro lidi, kteří hodně komunikují, potřebují dobrý webový prohlížeč, ale zase se nechtějí vzdát multimédií. Ty jsou dostatečně pokryté. Ale pokud chce uživatel gamesit, tak BB10 není zatím ta pravá platforma. Taky pokud člověk závisí na lokálních službách, tak může být zklamaný.

Přidáno: 29. května 2013

• dokonaly PRACOVNI NASTROJ - emaily, sms, volani, kalendar, kontakty, synchronizace
  • browser s podporou FLASH nema konkurenci, nactete jakoukoliv stranku a to pekelne rychle
  • nativní podpora všech příloh v emailu a jejich snadné zobrazování
  • perfektni fotak (lepsi nez iphone)
  • neuviřetelná rychlost a výkon, s poslední aktualizací ani náznak zadrhnutí
  • perfektní rozlišení, barvy a celková kvalita displeje, je to opravdová lahůdka
  • dokonalé ovládání (chtělo to tři týdny zvyku, ale už mi připadá i iphone zbytečně složitý)
  • perfektní zadní kryt (nematlá se, stále čistý - bohužel toto neplatí pro displej)
  • mechanické provedení - pevné, odolné, opravdu hodně vydrží a je robustní, odpovídá nejvyšším modelům BB
  • užasný budík - dokonalá aktivace nočního režimu a nastavení buzení, skvělé vlastní buzení - maličkost, ale denně používaná a prostě paráda
  • děti o něj doma nejeví zájem :-) (to na iphone pořád něco hráli)
  • výdrž baterie (už několikrát mě nechal na holičkách, každý druhý den musím dobíjet - když se nepoužívá, tak v pohotovosti vydrží dlouho)
  • ovládání některých funkcí je komplikované, je třeba to nastudovat a naučit (to je asi má lenost, ale otravuje to)
  • chybí podpora aplikací - ne že by mi to nějak extra vadilo, telefon je na práci perfektní, na zábavu se ale VUBEC nehodí (víc něž polovina aplikací z Androidu funguje špatně nebo se musí platit i když na Androidu nebo Apple jsou zdarma)
  • dost hrozná jediná aplikace kterou bych potreboval - predpoved pocasi - preklikavani mezi dny - hruuuza!!!
  • displej je nepřetržitě upatlaný, víc než na iphone (moc nechápu proč)
  • připojení v autě - po vytažení klíčku zůstane v režimu připojení k BT a za boha se nechce odpojit (a není slyšet volaný) - musím se ručně odpojit, abych mohl pokračovat v hovoru mimo auto - snad to vychytá nějaká příští verze FW
  • abcence mapového podkladu ČR (snad aby tam tu ikonu map radši nedávali - zbytečná provokace)
  • Třeba odeslat číslo někoho kdo vám pošle SMS a nemáte ho v kontaktech někomu jinému je docela horor (nebo to jednoduše zatím neumím)

Používám 4 týdny v plném pracovním provozu, první dojmy spíšené, postupně stoupala obliba, která přešla v nadšení, které neutuchá. Výhody OS BB10 jsou tak markatní, že mi teď připadá ovládání iPadu nešikovné a snažím se používat jednoduchá BB gesta :-)
Na řadu věcí teprve postupně přicházím, většinou náhodou (a pak se divím jak je to geniálně jednoduché) nebo z internetových fór a každý týden mě něco mile překvapí, bude to ještě běh na dlouhou trať, něž se naučím ovládat vše, co potřebuji - vetšina toho totiž jde naprosto jednoduchým gestem nebo kombinací na jeden prst apod... (tady klobouk dolů, pořádně nepoznám co je nedotažené a co je moje chyba, ale to co používám nelze s ničím na trhu srovnat)

Přidáno: 28. května 2013

(naposledy upraveno 28. května 2013)

• Displej
  • Plynulost systému
  • Softwarová klávesnice
  • Intuitivní ovládání
  • Kvalita zpracování
  • Při správném nastavení výdrž baterie
  • Fotoaparát
  • Trochu cviku oproti předchozím BB

I přes skepsi k celodotykovým telefonům jsem neodolal a tento vlajkový model BB koupil. Musím říct, že práce s telefonem a hlavně zadávání textu mě naprosto ohromila a píše se na něm stejně dobře jak s fyzickou klávesnicí. Při optimálním nastavení bez problémů vydrží náročný pracovní den. Vřele doporučuji všem uživatelům starých BB, co stále váhají...

Přidáno: 26. května 2013

• Kvalitní displej, který má perfektní odezvu a přestože jde o LCD technologii, je příjemný jas i úhel zobrazení, stačí mít na minimum.
  • Absence hardwarové klávesnice je výhodou dobrého zobrazení plochy, softwarová klávesnice je velmi dobrá včetně predikce a slovníků.
  • Fantastická podpora IMAP účtů včetně stahování příloh, lze nastavovat interval stahování, jiné telefony jsou v tomto silně pozadu.
  • Šasi se zdá konstrukcí a detaily dobré, až na drobnost.
  • Velmi dobrý zvuk, super podpora focení 16:9 s přijatelným výsledkem.
  • Operační systém je pro práci svižný a spolehlivý.
  • Malá výdrž baterie.
  • Matlá se display.
  • Nelze nabíjet zasunutý v pouzdru.
  • Mírně se mrdlá zadní kryt u fotoaparátu - klape, vrže.
  • Chybí nativní aplikace, zejména pokud má aplikace plnit trvalou funkci, časem se v pořadí osmé spuštěné naráz vypne, velmi nelogické, aplikace se neintegrují do systému, jedou odděleně, jsou vlastně k ničemu.
  • Procesory OMAP dodané na tuzemský trh považuji za podvod na zákazníka, celý svět má Snapdragon S4, my dostaneme něco jiného co se více hřeje ? Asi normálka...
  • Mapy pro ČR prostě nejsou.

Osobně si myslím, že Z10 je šok pro uživatele Blackberry, kteří znají OS 5, 6 až 7.1, pro ty nové to může být nadšení, jednoduchost na sice až třetí pohled (systém je opravdu jiný), ale ač je zběsilé nikde a všude divné, je to dobré.

Z10 s procesorem OMAP se hřeje, ale hřeje se i verze 002 a 003 s Snapdragonem S4, baterie se vybije sama před očima - výrobce má oproti údajům uvedeným v prospektech dost ostudu.

Jako jeden z mála mám možnost srovnat Z10 a Q10, a tak po týdnu se Z10 a Q10 je srovnání snadné - Z10 je o chlup lepší, protože lépe zobrazuje, Q10 má na displeji chaos s málo místa - prostředí se ze Z10 nepřizpůsobilo, Z10 na výšku je tah na branku.

Černou tečku dá absence map, myslím, že by se obecně neměly prodávat polotovary, je to zralé na hromadnou žádost uživatelů z ČR na navrácení třeba 10% kupní ceny.

OS 10 je stále systém jen na práci, pro ptákoviny s hrami a multimédii sice telefon jede OK, ale jedině připojený prodlužkou do zásuvky jako mixér či vysavač.

V zásadě nedoporučuji pro lidi, kteří telefon nevyužívají pro práci, jako pracovní nástroj OK, až na baterie a mapy.

Mapy Google či jiné aplikace portované z Androidu z 20% fungují, ale není pak lepší ten Android ? Dokážete si představit třeba do iPhone portovat aplikace z Windows, Blackberry či trháky Androida ?

Než telefon koupíte, rozhodně si ho nejprve vyzkoušejte, čas si udělejte, vyplatí se.

Přidáno: 25. května 2013

Zakoupeno v CELKOM.cz

• Výdrž baterie. Mohla by být lepší.

S telefonem jsem spokojen. Přesně splňuje mé požadavky. Jediná baterie by mohla být lepší.

Přidáno: 24. května 2013

Zakoupeno v CELKOM.cz

• Velice povedený přístroj . Po aktualizaci na 10.1....pracuje plynule. Vynikající logika ovládání, bezkonkurenční práce s emaily.
  • Hodnotnější aplikace, které jsou na Androidu zdarma pro BlackBerry jedině za poplatek!!!!

Celkově při srovnání s SGIII - je konkurence schopný.

Blackberry 9360 Curve

Blackberry 9360 Curve

Přidáno: 23. května 2013

• psani na qwert klavesnici
  • jednoduchy pristup k aplikacim
  • spolehlivost systemu
  • plynulost systemu
  • dizajn
  • velikost
  • klavesnice bez ceske/slovenske diakritiky
  • placena integrace emailovych sluzeb

Hledala jsem mobilni telefon, ktery by byl vice nastrojem nez hrackou. Nepotrebuji more zbytecnych aplikaci, postaci mi par, ale musi fungovat. Taky nechci nosit v kabelce cihlu, velikost je pro mne idealni. Prace jednou rukou bez problemu.
Na seriozni foceni si poridte fotoaparat, na peknou momentku BB bohate staci. Skype v Evrope neni a zrejme nikdy nebude pro jeho OS dostupny, a je to skoda, telefon je na komunikaci formou psani velmi vhodny. Sluzbu BBM bohuzel nevyuzivam, protoze okoli vede cihly. Obchod nabizi vcelku slusne mnozstvi aplikaci, ale vse co skutecne potrebujete, jiz mate v mobilu. S vyjimkou map, ktere u nas (mozna jenom u mne) nefunguji. V shopu si je poridite, pokud na nich trvate.
Baterie Vam daruje den, pokud budete moc aktivni, pokud ne, klidne dva az tri.
Mela jsem prilezitost zakoupit telefon za polovicni cenu zhruba 4400Kc, ktera byla v dobe uvedeni na trh luxusni. Nemenila bych ho ani za nove modely Z10 a Q10, protoze proste nechci patlat prstem po obrazovce O:-)

Přidáno: 14. května 2013

• Telefon je svizny
  • Perfektne sa ovlada, sice si treba na ovladanie zvyknut, a potom to je naozaj parada
  • A uplne to najdolezitejsie, telefon je urceny pre tych, co si vazia, alebo chcu chranit svoje sukromie.
  • Vydrz baterky
  • Trochu vacie rozmery oproti displeju

Jednoznacna vyhoda tohoto telefonu a celkovo aj celeho Blackberry je, ze si mozete sami pridelit opravnenia aplikaciam kam sa mozu, alebo nemozu v telefone dostat. V telefone mozete zaskrknut, ci moze aplikacia pristupovat k zoznamu, hovorom, sms, uloznemu priestoru, heslam, kontam a podobne. U androidu to nieje v ziadnom pripade mozne, android je doslova panom vaseho mobilu, presnejsie je to vas velky brat. Vlasnim nejaku dobu tablet od BB a ked som videl siroke moznosti nastavenia sukromia a bezpecnosti, tak tento telefon mi pripadal, ako jedina rozumna volba.

Přidáno: 10. května 2013

• Kvalitní displej
  • Dle mého názoru perfektní rozměry celého telefonu
  • Kvalitní fotoaparát
  • Není potřeba žádný BlackBerry tarif, jak tomu bylo dřív
  • Klávesnice (na lepší jsem u dotykových mobilů ještě nenarazil)
  • Systém není tak plynulý, jak jsem očekával
  • Ovládání je někdy docela dložité
  • Skoro žádné aplikace a hry
  • Plastovost telefonu (docela mě ten plast štve, vzhledem k ceně)
  • Už zde zmíněná cena
  • Nedoladěný multitasking (pouze 8 spuštěných programů, když zapnete další, první spuštěný se vypne)
  • Setkal jsem se z docela častým zasekáváním

Nemůžu udělat plnohodnotnou recenzi o tomto přístroje, jelikož ho nevlastním, jen jsem měl možnost ho asi na hodinu vyzkoušet. Moc jsem se na něj těšil, z videí jsem si říkal, že to bude jeden z mála systémů, který by mi vyhovoval. Bohužel mě ten telefon docela zklamal..........Nechápal jsem ovládání, i když jsem věděl zákl. gesta, plastovost, aplikací je minimum, sekal se, systém nebyl tak plynulý,...............Na druhou stranu mě překvapily rozměry. Na můj vkus ideál. Klávesnice je špičková, u toho dávám plný počet bodů. Je to telefon pro manažery, takže ti, co používají telefon ke hraní her, sledování videí, prostě k zabavení a multimédiím, tak těm ho bohužel nedoporučuju, hlavně kvůli tomu malému množství aplikací.

Přidáno: 3. května 2013

• Pěkný design
  • Zpracování
  • CENA (a cena-hodnota)

Kamarád ho má a je to ŠUNT.
Né za kvalitu, ale za CENU!
Kdyby stál tak 5000 tak klidně ale za 10 000...
za to je lepší si koupit iphone 5, htc one galaxy s4 atd.
Ale dobré pro ty co chcou hodně dobrej qwertz telefon a nešetří.

Přidáno: 2. května 2013

• Hezký design
  • Složité ovládání
  • Nelze ovládat jednou rukou (a to ani zavolat, nebo přečíst SMS !!!)
  • Velmi málo funkčních aplikací
  • Při více spuštěných aplikací se zadrhává
  • Malá výdrž baterie
  • Nepoužitelné mapy

Telefon jsem koupila na doporučení prodejce, který mne přesvědčoval že jde o nejlepší telefon, bohužel jsem ho musela vrátit, protože nelze normálně používat.

Přidáno: 22. dubna 2013

(naposledy upraveno 22. dubna 2013)

• Kvalitní provedení
  • Skoro žádné nativní aplikace
  • Hrozné ovládání
  • Nepoužitelný multitasking
  • Malá výdrž baterie
  • Nepoužitelné mapy a navigace
  • Mizerný český slovník a autokorekce při psaní

Telefon jsem měl jen jeden den, pak jsem ho velmi rychle vrátil, protože je opravdu nepoužitelný. Největším nedostatkem je asi velmi malý počet nativních aplikací, drtivá většina jsou pouze portované nebo emulované aplikace z Androidu (které dost často vůbec nefungují). BB sice na jednu stranu dobře vsadil na to, že jdou (jakž-takž) spouštět aplikace z androidu, ale na druhou stranu tím v podstatě platformu zabil, protože tím odradil naprostou většinu vývojářů. Dnes po několika měsících od uvedení, je počet nativních aplikací stále skoro nulový.
Druhým obrovským problémem je naprosto nesmyslně fungující multitásking. Když totiž aplikaci přepnete na pozadí, tak není pozastavena, ale neustále běží a spotřebovává baterii (bez jakéhokoliv užitku). Ještě větší problém je, že takto může běžet jen 8 aplikací, pokud dáte na pozadí devátou, tak OS jednu z aplikací na pozadí nemilosrdně a natvrdo (bez uložení) ukončí, a přijdete o všechna rozpracovaná data v této aplikaci.
Když srovnám, jak to funguje na iOS nebo WP, tak aplikace na pozadí je pozastavena a nespotřebovává výkon ani baterii, ale může provádět v omezené míře určité konkrétní (nenáročné) operace. Pokud OS potřebuje aplikaci na pozadí ukončit, tak aplikace nejdříve uloží svůj stav, tak aby při příštím spuštění bylo možno pokračovat na stejném místě.

Přidáno: 14. dubna 2013

(naposledy upraveno 27. června 2014)

• Standardmí konektory
  • Podpora FLASHe v prohlížeči
  • Displej
  • Fotoaparát
  • 2 GB RAM
  • slot pro paměťové karty
  • Baterie, nabíjel jsem i dvakrát denně
  • Mapové podklady ČR
  • Limit na současně spuštěné aplikace
  • Absence některých aplikací na které jsem zvyklí u iOS nebo Android
  • Nemožnost synchronizace úkolů s IBM Domino serverem
  • Složitější infrastruktura pro připijení na firemní server IBM Domino
  • Nemožnost vytvořit, přijmou nebo zamítnou pozvánku na schůzku s účterm na IBM Domino

Po cca týdnu testování z něj mám rozporuplné pocity. Kdybych vybíral telefon, tak by to BB Z10 nebyla. Zatím je favoritem iPhone 5.

Ověřený zákazník Max-shop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 14. dubna 2013

Zakoupeno v Max-shop.cz

Zajímavý OS. Rychlý stejne jako WP8, který jsem měl. Na gesta jsem si zvykl asi za dva dny. Po updatu OS, zrychlení telefonu a lepší výdrž baterie.

Přidáno: 8. dubna 2013

Zakoupeno v CELKOM.cz

zatím přesně nevím, ale vypadá to slibně, musím plně odzkoušet

Ověřený zákazník Max-shop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 3. dubna 2013

(naposledy upraveno 3. dubna 2013)

Zakoupeno v Max-shop.cz

• svizny system
  • BlackBerry Hub
  • jemny displej
  • perfektni zpracovani
  • kvalitni fotky a video
  • true multitasking
  • vydrz baterie
  • absence mapovych podkladu pro CR

Vice info v recenzi na SmartMania.cz

Přidáno: 30. března 2013

Zakoupeno v CELKOM.cz

Výborný se spoustou užitečných funkcí

Přidáno: 29. března 2013

• Rychlý
  • Kvalitní provedení
  • Nemá to každá socka jako Samsung
  • Velmi nepřehledné a složité ovládání
  • Strašně málo nativních aplikací

Telefon je provedením velmi dobrý, má i velmi dobrou výbavu, tím ale výhody končí.
Nejhorší je asi komplikované, složité a nelogické ovládání, kde projevila snaha se nepodobat konkurenci (android,ios,wp). Ovládání není špatné, ale musíte se ho hodně učit, prostě je neintuitivní.
Další obrovsku nevýhodou je zanedbatelný počet nativních aplikací (které skutečně zapadají do prostředí BB10). Naprostá většina aplikací je automaticky konvertovaná z androidu, což bohužel znamená že v lepším případě jen nezapadají do prostředí BB, v horším případě pak vůbec nefungují. Část android aplikací dokonce nejsou ani konvertované pro BB10, ale pouze emulované, výsledek je ještě horší.
Nicméně pro ty komu vyhovuje ovládání, a nepotřebují tisíce aplikací je to dobrá volba.

Zobrazuji 401 - 420 ze 482 recenzí 1...19 20 [ 21 ] 22 23...25