Recenze BlackBerry

Pavel Hrabal Pavel Hrabal

Přidáno: 22. června 2012

(naposledy upraveno 22. června 2012)

• výdrž
  • klávesnice
  • práce s firemními e-maily
  • sluchátka s mikrofonem
  • automatický zámek při vložení do pouzdra
  • signalizační dvoubarevná dioda
  • nekvalitní fotoaparát
  • složitá konfigurace
  • podivný internetový prohlížeč
  • velmi málo aplikací v AppWorldu
  • extra tarif pro blackberry - nutná podpora u operátora

Telefon používám v zaměstnání s připojením na Exchange server. V tomto ohledu je opravdu velmi dobrý, kontakty jsou propojeny s mým adresářem v Outlooku, pomocí blackberry protokolu jsou okamžitě doručovány a odesílány veškeré e-maily, které mi přijdou do práce. Bohužel je zde velmi podivný webový prohlížeč, na který jsem si za celou dobu nezvykl a v porovnání se Safari v iPhonu je to opravdu zlé. Výdrž je při běžném používání celý pracovní týden, což hodnotím jako vynikající. Ovládání je pro člověka odkojeného Nokiemi a navyklého na iPhone trochu nezvyklé, ale časem se na o dá zvyknout, na klávesnici nejsou české znaky, jejichž psaní je docela obtížné. Konfigurace zařízení je složitá, díky rozsáhlých možnostem konfigurace pro různá firemní prostředí je zde příliš mnoho voleb a znám kolegy, kteří nejsou schopni provést pomalu ani změnu vyzváněcího tónu.

Měl jsem možnost také vyzkoušet spolupráci s tabletem Playbook a zde vše fungovalo výborně.

Přidáno: 14. června 2012

• Vzhled, zpracování
  • Klávesnice
  • Slušná výbava
  • Rychlost aplikací
  • Natáčení videa je velmi slušné
  • Malá výdrž baterie
  • Slabší foťák
  • Vhodné pro zkušenější uživatele

Telefon jsem si koupila, protože mě zaujal vzhledově a taky jsem doufala, že bude mít mnoho možností jak si jej příspůsobím k obrazu svému, tady jsem ovšem mírně zklamaná neboť chybí např. filtrování skupin při příchozích hovorech, jinak je vybavení slušné. Doporučuji přikoupit aplikaci BeBuzz díky které si můžete blikající diodu nastavit na různé barvy a události a i když je telefon v pouzdru tak vidíte jestli máte mail nebo vám určitá osoba psala zprávu, škoda, že toto není v základní výbavě telefonu, stejně jako zobrazování náhledů zpráv na displeji. Jinak displej je opravdu jeden z nejlepších a nejpřesnějších dotykáčů jaký jsem měla v ruce. Velmi kvituji možnost nastavení opravdu velkého písma - vidím blbě na blízku a vytahovat při každé přijaté sms z kabelky brýle bylo pro mne u některých telefonů za trest.
Foťák fotí v případě ideálních světelných podmínek velmi slušně, v případě, že potřebujete vyfotit např. dokument zblízka tak ani při spec. režimu není možné toto slušně vyfotit, naproti tomu mě překvapilo natáčení kamery které je opravdu pro telefon nadprůměrné.
Celkově jsem s telefonem spokojena ale musela jsem si dokoupit další baterii, kterou nosím s sebou, protože pokud telefon opravdu používáte nejen na volání a sms ale i na maily a internet tak nevydrží ani den, toto je opravdu velký nedostatek tohoto jinak špičkového telefonu.
S některými nastavení je třeba se trochu poprat - hlavně u některých operátorů BIS a videa na youtube nejdou dohromady ale stačí si nastavit správně APN a jede vám vše.
Kdo mám poprvé Blackberry tak je to opravdu v něm vše krapet jinak než např. u Nokie a jiných telefonů ale stačí opravdu pár dnů a člověk si zvykne, nedoporučuji těm co mají rádi co nejjednodušší telefony, ti si ale zřejmě pro Blackberry nepůjdou.

Ověřený zákazník JHMobil Ověřený zákazník

Přidáno: 11. června 2012

Zakoupeno v JHMobil

je to baterka... co dodat? :-D

Ověřený zákazník Max-shop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 2. června 2012

Zakoupeno v Max-shop.cz

• uplně vše..
  • .. a zase ta baterie. Kdyby toho vydržela víc, byla by to pecka.

Telefon se mi líbí vzhledově. Je elegantní a s klávesnící, kterou bych nevyměnil za nic na světě. Funkcí už má hromady, jako dneska uplně každej telefon.
Telefon mám krátce, ale pořád sem zamilovanej až po uši. Přítelkyně žárlí :D
Po tom, co si člověk zvykne je používání naprosto jednoduchý.
Produkt bych ostatním doporučil.
Pro ano? Z důvodů, které jsem uvedl výš.

Přidáno: 14. května 2012

• snadná synchronizace e-mailů (osobní, firemní)
  • rychlost ovládání a pohybu v menu
  • touchpad
  • kvalitní dílenské zpracování
  • přehraje snad všechny videosoubory
  • vtipné vkládání microSD
  • hlasitost reproduktorů
  • kvalitní klávesnice
  • vysoce kvalitní dílenské zpracování
  • fajn zamykání klávesnice
  • na 3,2MPx hodně slušné fotky s autofocusem
  • kvalitní nahrávání videa
  • solidní výdrž baterie
  • dioda - signalizace promeškaných událostí
  • nutnost aktivace datového tarifu (pro 100% využití mobilu)
  • stále vysoká cena nového přístroje
  • některé programy z App World se tváří jako free, ale za čas Vám to nutí stažení za úhradu :(
  • nepříliš optimální navigace (asi je to o stažení nějaké lepší)

Na BB jsem přecházel po letech s Nokií. Zamiloval jsem se tehdy do qwerty E71, poté E72 a naposledy E5. Trošku mi už ale přišlo, že to už není managersky vybroušené a po pošilhávání jsem přešel na BB. Volba padla na 9700 a neudělal jsem špatně! Strach z ovládání padl, naopak: menu je přehledné, jasné, vůbec mi nevadí. Telefon příjemně padne do ruky, je špičkově zpracovaný, klávesnice zaslouží absolutorium.
Displej je špičkový, rozměr mi stačí. Až s BB jsem pochopil co znamená být ´on-line´:) Nastavení mailů bylo otázkou chvilky, parádně přehledné, synchornizace s kontakty na jedničku. Po této stránce to má RIM vychytané, kam se hrabe Nokia, fakt. Kalendář, poznámky, Office dokumenty jen doplňují charakteristiku kancelářsky nadupadného mobilu, který jsem hledal. Na hry moc nejsem, takže jsem rád, že žádné nemám. Budík je snadný, fajn, jednoduché nastavení mi stačí.
Vyzdvihnout musím fotoaparát, na 3,2MPx je hodně slušný (ve srovnání např. s Nokií C5 o stejné hodnotě - úplně jiný level), také videa nejsou zlá, byť např. na Nokii E5 byly v lepším rozlišení. Ale to pro mě není podstatné. SMS, volání, maily - toto je na jedničku, zpracování a design mobilu se mi moc libí, u BB už asi zůstanu :)

Přidáno: 7. května 2012

Zakoupeno v CELKOM.cz

Co se BB tyce, neni nad originalni nahradni dily.

Kisuke Kisuke

Přidáno: 27. dubna 2012

• Ovládání
  • Výdrž telefonu
  • Kvalita zpracování
  • OS
  • Fotoaparát

Velmi dobrý telefon a v záplavě dnešních dotykových nesmyslů jeden z mála skutečně použitelných.
Zkrátka tradiční Blackberry zase o kousek vylepšené.

Ve zkratce se dá říci, že je to stejné Blackberry jako všechny předchozí, jen s upgradem vzhledu a především byl přidán dotykový displej.
Na rozdíl drtivé většiny "takytelefonů" se ale Blackberry nevzdává výborné klávesnice a touchpadu. Pouze doplňuje možnost ovládání přes dotykový displej (což je vhodné pouze někdy).

Kupodivu mě překvapila i výdrž telefonu. Předchozí Android telefon nevydržel ani den. BB 9900 zvládne jeden den s přehledem. Dokonce pokud vypnu 3G modul (který zbytečně užírá baterii, neboť rychlé datové přenosy jsou u e-mailů a internetu pouze přes displej telefonu zcela zbytečné) zvládám bez problémů 3 dny!

Největší nevýhodu bych ovšem viděl ve fotoaparátu, který velmi špatně ostří na blízké objekty a vyfotit čitelně třeba text je nemožné. Na druhou stranu pokud použijete telefon k natáčení videa, je naopak výsledek velmi kvalitní. Nicméně focení/natáčení rozhodně není primární funkcí telefonu...

Co ještě trochu zamrzí je menší počet dostupných aplikací než u konkurenčních platforem. Byť se již objevují i české aplikace, stále není aplikací tolik, popř. nejsou některé tak propracované jako u jiných platforem.

Telefonní funkce a komunikace vůbec je ovšem v Blackberry zvládnuta na jedničku. Skvělá klávesnice komfort umocňuje a toto je jeden z telefonů, na kterých se rozhodně nebudete bát psát SMS či mail, nebo jinou zprávu.
Komunikace, a tedy to proč si telefon vlastně uživatel kupuje, je zde dokonalá a nemohu než doporučit.
Vše jde do detailu nastavit... Škoda jen, že nemají BB telefony klasického těžšího klienta a e-maily a synchronizace jsou řešeny jako další služba (vyžadující software na druhé straně) za kterou je třeba platit. Komu to však nevadí, bude spokojen.

Neo Neo

Přidáno: 19. dubna 2012

(naposledy upraveno 19. dubna 2012)

• celkem vse
  • slabsi Wifi (ale to se mi mozna zda podle zadne predchozi zkusenosti s Wi-fi)
  • slozitejsi menu(ale da se zvladnout

Dobry telefon pro technicke typy,nedoporucil bych ho jako prvni telefon nebo telefon pro starsi lidi,ale je to jen muj nazor

Přidáno: 1. dubna 2012

• celkově super, klávesnice, zpracování, software.
  • nic, i baterie je v pohodě, výdrž 3 dny běžného používání.......

prfekt, nejlepší telefon v mém životě, apple Iphone nemá šanci!

Ověřený zákazník mobilprovás Ověřený zákazník

Přidáno: 11. března 2012

(naposledy upraveno 11. března 2012)

Zakoupeno v mobilprovás

• rychlost vyřízení objednávky
  • nízká cena
  • doprava zdarma
  • možnost vyzvednutí zásilky přes Poštu
  • baterie byla už vložena v telefonu
  • nebyl dodán český návod použití

Přidáno: 21. února 2012

• nízká hmotnost, kompaktní rozměry
  • pohodlné qwerty
  • svižná odezva
  • rychlý start po úplném vypnutí
  • skvělý pracovní nástroj
  • kvalitní reproduktor pro přehrávání multimédií
  • baterie vydrží při zapnuté synchronizaci (a vypnutém BT a Wi-fi) 36 hodin, což je trochu škoda, protože se tím příliš neliší od stávajících chytrých telefonů.
  • OS 7 je pěkný, ale menu nastavení je poněkud chaotické, což je typické pro všechny BB a je třeba se na jinou logiku menu naladit

moje první BB, předtím HTC-HD2 - W4M flashnuté na Android Gingerbread, předtím Nokia E-71, takže z dotykáče návrat k "Qwerty factory" konstrukci.
Maximální spokojenost, konečně praktický telefon bez milionu nepotřebných aplikací, který umožňuje pohodlně psát, telefonovat a brouzdat na internetu bez nutnosti častých restartů. Vhodný pro všechny, kdo jsou na cestách, hodně píšou a nepotřebují ohromovat velkým dotykovým displayem. Pro ty, kdo potřebují pracovní nástroj, ne tamagoči, které je třeba neustále opečovávat, nastavovat a křísit.

Přidáno: 25. ledna 2012

• Neuvěřitelně rychlý
  • Opravdu masivní výbava
  • Komfort konstrukce
  • Automatické vypnutí a zapnutí
  • Konferenční hovory :)
  • Mezistátní internetový klient na emaily
  • Nejpohodlnější qwerty klávesnice co jsem kdy vyzkoušel
  • Zatím málo aplikací na tento typ

Nedávno jsem si zakoupil mobilní telefon Blackberry 9900 Bold.
Jsem s ním velice spokojen, přes den prakticky nepotřebuji notebook, akorát na nějaké delší práce.
Vestavěný tabulkový editor, java, flash, multitask, velmi rychlé přepínání mezi aplikacemi. Rychlost emailového klienta neskutečně rychlá, na nezvykle širokém displeji toho jde udělat orpavdu hodně a velmi přehledně. Technologie NFC placení na specifických prodejnách za použití telefonu. (Zatím nebylo kde vyzkoušet :(.

Doporučuji vřele pro ty co využívají internet a email jako každodenní nástroj. Vše je rychlé, jednoduché, a možností využití telefonu jsou ohromná. Velmi elegantní design, celý telefon je v hliníkovém těle a rozlišení displeje je velmi kvalitní.
Největší předností Blackberry je klávesnice !!!
Opravdový luxus pro vaše ruce ;)

Přidáno: 25. ledna 2012

• klavesnice
  • dotykova obrazovka a jeji funkce
  • aplikace
  • baterie
  • firmware plny bugs
  • default setup

Od telefonu, ktery je BB's top class bych ocekaval, ze bude mit software vyladeny do nejmensich detailu. Sokujici je, ze je plny chyb a operator o tom mlci. Napr. telefon v 90% pripadu nezobrazi jmeno pri prichozim hovoru. V prohlizeci nastavena domovska stranka Google a stejne me to pri spusteni prohlizece vzdy hodi na blackeberry.com. Pri clicku na tlacitko home vas to vsak hodi na Google. V zakladnim nastaveni je prijimani hovoru pouhym vytazenim z pouzdra atd. atd. Sam bych si asi takovy telefon nekoupil, dostal jsem ho jako sluzebni. Mival jsem uz bolda drive, ale ten, ackoliv zdaleka nebyl dokonaly, takovymi nesvary netrpel. A jak uz psali tady ostatni, baterie sotva vydrzi jeden den.

Přidáno: 9. ledna 2012

• rychlost dodávky

nebylo možné sehnat v kamenném obchodě

Přidáno: 3. ledna 2012

• Vše co v předchozí recenzi
  • Stále slabší baterie a hlavně fotoaparát

Protože jsem nenašel možnost mou vlastní recenzi editovat, píšu další, abych poopravil tu první.
Na mezinárodním fóru uživatelů BB supportforums.blackberry.com jsem nalezl spousty negativních reakcí na baterii a software, ale také pár návodů a triků a zřejmě to nakonec zabralo. Baterie se zlepšila a dnes už telefon zvládne i celý den v zátěži. Firmware jsem instaloval snad 6x. Zabralo mi nejdřív udělat zálohu, pak vymazat telefon do továrního nastavení, pak udělat čistou instalaci firmwaru svazek 2406 (verze 585, platforma 734) bez ERORŮ!!! při instalaci. Poté ještě znovu smazat vše do továrního nastavení, pak obnovit data, plně nabít a nakonec soft restart přes ALT + pravý SHIFT a DELETE (návod to tají) a ejhle, po 14 dnech šílených problémů, telefon funguje, baterie drží a dokonce i ta práce s Češtinou se výrazně zlepšila. Výrazně oproti svazku 1465 (v296,p496)
Dále baterii výrazně pomáhá nastavení 2G sítě natvrdo (nesnaží se stále hledat vysílače 3G) Wifi a BT zdaleka tolik nevadí, ale i ty je dobré vypínat, nejsou-li třeba. Dále pomáhá vypnutí PUSH u prohlížeče v rozšířeném nastavení systému. Manuální vypnutí GPS a další a další věci. Nezbývá než dál čekat na odladěnější verze fw, aby každý uživatel BB nemusel nejdřív týden studovat tajné návody, jak ho udržet ve zdraví při životě :-)
Hold není to blbý, ale odladěný JABLKO. Je to chytrá, ale nedotažená OSTRUŽINA

Ověřený zákazník CELKOM.cz Libor Zeman

Přidáno: 3. ledna 2012

Zakoupeno v CELKOM.cz

• Vše co jsem čekal od Blackberry. Vynikající klávesnice. Nemá cenu hodnotit multimediálnost a podobné nesmysly, já jej mám na práci.
  • Slabší výdrž baterie.

Výborný model, kdo si zvyknul na BB9000, pak není třeba váhat s výměnou.

Ověřený zákazník Max-shop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 1. ledna 2012

Zakoupeno v Max-shop.cz

• Pro mne úžasný design a velmi dobrá ovladatelnost.
  • Špičková rychlost bez prodlevy
  • Obroské možnosti nastavení, profesionální zařízení
  • Naprosto katastrofální životnost baterie daná nedotaženým firmwarem. Očekávám další verzi (asi 10. v řadě), která snad zase něco zlepší. Ostuda firmy RIM
  • Příšerný fotoaparát, neschopný načíst QR ani vyfotit vizitku nebo text dokumentu, což u profi telefonu je opět ostuda.
  • Komplikace s českou diakritikou.

Je to krásný, rychlý a velmi sofistikovaný mobil, který mohl být naprostou jedničkou na trhu, kdyby ho výrobce nesestřelil na průměr díky otřesné výdrži a špatnému fotoaparátu. Baterie to možná po pár updatech firmwaru dotáhne na 1 den v zátěži a fotoaparát možná pro někoho nehraje roli a důležité pro něj budou maily a komunikace, kde tento stroj opravdu vyniká.
Pro ty, kteří používají českou diakritiku a obzvláště pro nováčky je to peklo, ale časem se to dá vychytat a pomocí predikce a učení nových slovíček se dá v 90% uspět. Zbytek nutno krkolomně opravovat, protože zde zkrátka není funkce čárka a háček, ale musí se dvěma prsty současně. Jeden drží písmeno a druhý honí trackpad.
Naštěstí mám v kapse druhý telefon iPhone4, který mi doplní chybějící funkce a vlastnosti BB 9900 a který mi také vydrží nabitý minimálně 2x tak déle, čemuž bych sám nikdy nevěřil, dokud jsem to sám nezažil.

Ověřený zákazník STmobil Ověřený zákazník

Přidáno: 9. prosince 2011

Zakoupeno v STmobil

protože nebyla jiná volba

Ověřený zákazník Sunnysoft.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 23. listopadu 2011

Zakoupeno v Sunnysoft.cz

• Cena a dostupnost.
  • Do telefonu nesedne stejně jako originál. Zadní kryt se mírně vyboulí. Mám ji v šuplíku a bojím se ji v telefonu používat.

Zvolte něco jiného.

Přidáno: 15. listopadu 2011

Zakoupeno v CELKOM.cz

• Revoluční konstrukce, systém, zpracování. Momentálně nejlepší BB na trhu.
  • Slabší výdrž baterie, slabší výstup fotoaparátu.

Zobrazuji 441 - 460 ze 482 recenzí 1...21 22 [ 23 ] 24 25