Recenze BlackBerry

Ověřený zákazník Digi-Hity.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 23. srpna 2015

Zakoupeno v Digi-Hity.cz

• Ok bez pdoblemu.

Vše sedí barva,material,doporučuji cena ok.

Přidáno: 4. srpna 2015

• dobře se na něm píšou sms a maily
  • baterie vůbec nevydrží -denně musím až dvakrát nabíjet
  • velmi, ale opravdu velmi často se seká
  • navigace je opravdu hloupá
  • internet velmi často nefunguje, jak má

nejsem žádný telefonní expert, ale od telefonu očekávám, že se na něj mohla spolehnout. mám již třetí typ BB (v rozmezí čtyř let), u tohoto oceňuji, že je dotykový, jinak se prakticky nijak neliší od předchozích verzí (je samozžejmě hezčí a menší, ale to není až tak podstatné). telefon využívám na práci - super je napojení na pracovní maily.
foťák je fajn, plní funkci, ale žádná hitparáda, s fotkami nelze nijak pracovat, ale jinak fotí (při špatném světle ale hodně špatně).
Výdrž baterie byla u všech třech typů tragická, když ho vůbec nepoužívám, tak vydrží den a půl, ale při běžném volání a serfování několik hodin.
je fajn, že tento typ má navigaci, ale opravdu trvá, než si na ni zvyknete, je prostě divná.
internet funguje, jak se mu chce, dost často hází chybu, že stránka nejde načíst.
co je na BB ale nejhorší - a bohužel to bylo u všech tří verzí, telefon se zasekává - ukazuje běžící hodiny (několikrát za den), které se občas seknou a musíte vyndat baterku (to se mi stává tak dvakrát týdně, což je hodně na pytel). někdy se mi i sama vypne síť, ale to se mi stane jednou v řádu měsíců.
Ovládání telefonu je ale celkově hodně jednoduché a přehledné a oceňuji větší paměť, než měly předchozí verze.
abych to shrnula, protože je to telefon služební a používám ho denně, nemůžu s ním praštit o zeď....je to velmi nespolehlivý krám a to po něm nechci nic moc extra, hry na něm nehraji, jedinou aplikací, co mám staženou, je Whats App. sama bych si ho prostě nikdy nepořídila a rozhodně ne tři za sebou, buď mám smůlu na tři vadné typy po sobě (druhý vydržel rok a půl a už se ani nezapnul) a nebo nevím. nadšení okolních komentátorů nechápu.

Přidáno: 31. července 2015

Zakoupeno v CELKOM.cz

• Tenhle telefon je perferktní pro práci když potřebuju pár hodin denně telefonovat a nechci, aby mě upatlaný displej a dotyková klávesnice pořád zdržovaly.
  • Nemůžu pořád najít ideální pouzdro na telefon.

Je to krásný kus poctivé práce, která se nepoláme jen proto, že se na něj člověk křívě podívá. Máme jich v kanclu několik a jsou super.

Přidáno: 30. července 2015

• Super intuitivní ovladani. Po androidu naprostá spokojenost.
  • Nastavení velikosti písmen
  • Fotí dobre
  • Větší váha ale aspoň cejtite kvalitu ne žádnej aušus
  • Neseka se
  • LTE
  • BB hub senzační vec,mate pohromadě sms,volani,viber, fb a jine. Žádné přeskakování v apkach.
  • Nastavení tel. Máte hodně možností jak svůj BB nastavit. Sdílení pc,tv a jine
  • Vůbec nic

BB z30 je jistota. Telefon doporučuji. Jestli vás váš mobil s androidem rozčiluje určitě zvolte BlackBerry nebudete litovat.

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 23. července 2015

Zakoupeno v Alza.cz

• Prostě perfektní
  • zatím nic

OK

Přidáno: 15. července 2015

Zakoupeno v CELKOM.cz

• spokojenost - neberu jiné levnější volby od neoriginálních výrobců

doporučuji tento výrobek

Zakoupeno v ANACOMP.cz

velmi spokojen

Ověřený zákazník Extratel Ověřený zákazník

Přidáno: 28. června 2015

(naposledy upraveno 28. června 2015)

Zakoupeno v Extratel

• Výkon
  • Výdrž baterie
  • Kvalitní reproduktory hrají vážně hlasitě
  • Blackberry OS a celková rychlost systému
  • Jednoduché ovládání žádné zbytečná tlačítka
  • Foťák dělá dobré fotky
  • Instalace android aplikací
  • Přehrávání youtube na pozadí
  • Žádné jsem nenašel jsem spokojen

Po několika zkušenostech s telefony s Androidem které se neustále sekali a celkově byl systém nestabilní a pro mě nevyhovující jsem se rozhodl vybrat si nový telefon. Rozhodoval jsem se mezi IPhonem a Blackberry. S IOS už zkušenosti mám a byl jsem spokojen jak se systémem tak celkově se zařízením, ale nakonec jsem si vybral Blackberry. Můžu říct, že vážně skvělí kup. Telefon je hezky zpracovaný, nikde nic nevrže, vše sedí tak jak má a celkově telefon vypadá hodně kvalitně. Blackberry OS 10 je dobře zpracovaný nepotřebuje te mít osmijádrový telefon, aby byl rychlý a tak jako to je u Androidu. Vystačíte si stím co telefon nabízí a musím říct, že je to vážně rychlé jen minimálně se zasekne a celkově je systém jednoduchý. Na ovládací gesta systému si hned zvyknete stejně tak na Blackberry HUB. Už žádné zbytečné přecvakávání v různých aplikacích na komunikaci. Všechna komunikace je v jedné aplikaci a to je ideální. Celkově bych telefon zhodnotil velmi dobře. Splňuje vše co potřebuji to je hlavně komunikace, internet, hudba, občas nějaká hra. Doporučil bych telefon všem těm kterým už leze neustálé zasekáváni telefonu na nervy nebo nechtějí dávat za telefon 14 000 Kč.

Přidáno: 22. června 2015

• OS, plynulost aj po case, dielenske vyhotovenie...
  • Slabsi fotak

Pre ludi, kt chcu nieco viac...a nieco, co funguje...

Ověřený zákazník Extratel Ověřený zákazník

Přidáno: 21. června 2015

(naposledy upraveno 21. června 2015)

Zakoupeno v Extratel

• Operační systém BlackBerry 10
  • Menší výběr originálních aplikaci BlackBerry

Kisuke Kisuke

Přidáno: 13. června 2015

• Pohodlné ovládání
  • Relativně velký dotyk. displej i klávesnice
  • BB OS 10 (a především jeho Blackberry Hub, Blend, a další vymoženosti)
  • Malá nabídka nativních aplikací (a nutnost používat Android Runtime)
  • Uživatelsky nepřístupná baterie (oficiálně, reálně se dá docela dobře vyměnit)

Osobně jsem z telefonu nadšen.
Jsem předchozím uživatelem Blackberry (používal sem model 8900 a 9900). Následně jsem používal asi 2 roky střídavě iOS a Android (většinou Android). A s příchodem modelu Classic sem se vrátil k "osvědčenému".

Předně je teda nutno dodat že BB OS 10, který se v nových Blackberry používá je úplně jinde než OS v Boldu 9900. Spíš je to takový mix Androidu a iOS, s doplněným ovládáním pomocí klávesnice a touchpadu. Navíc je OS doplněn o funkce které jsou výsadou telefonů Blackberry - Protect, Blend a Link (bezdrátová synchronizace např muziky s iTunes v počítačí přes Wifi).
Teď to z popisu vypadá jako kdyby tam ovládání klávesnicí a touchpadem bylo jen "dolepeno". Opak je ale pravdou! Telefon se skvěle ovládá právě pomocí těchto prvků. Vlastně jej ani jinak téměř neovládám - nepotřebuji, zbytečně bych si špinil displej a bylo by to méně přesné. (Jak pohyb v menu, tak např. ovládání vzdálené plochy). Pokud chcete, telefon můžete dotykově ovládat. Ale proč, když to jde jednodušeji a rychleji? Tedy s jedinou vyjímkou, některé (opravdu jen některé) doinstalované aplikace z Androidu nepodporují touchpad - v tu chvíli budete muset sáhnout na displej.

Když už jsme u displeje a klávesnice, zmíním konstrukci telefonu.
Ta je bzhledem k jeho ceně (kterou sme byl mile překvapen, v době koupě asi 9 tisíc Kč) skvělá. Masivní ocelový rám chránící telefon. Vzadu texturovaný plast (aby telefon nevyklouzl z ruky) a vpředu tvrzené sklo odolné proti běžnému poškrábání, plastová klávesnice (samozřejmě podsvícená) s kovovými pražci.
Co však půsopbí trochu fórově je plastový pás tlačítek nad klávesnicí s touchpadem uprostřed. Proti touchpadu nemám výhrady. Ale ten plastový proužek co kryje tlačítka vypadá divně. Vypadá jako slabý proužek plastu který tam byl nalepen na poslední chvíli. Funkčnost je sice v pořádku, ale vzhledem k robustnosti a "luxusnímu" vzhledu zbytku telefonu prostě působí nepatřičně.
S konstrukcí souvisí ještě jedna věc. Classic má oficiálně uživatelsky nevyměnitelnou baterii. Reálně je to prostě tak, že zadní kdyt nejde nijak snadno oddělit a je potřeba trochu zručnosti a znalost správného postupu (lze již najít, není to nic složitého). Nicméně když už kdyt patřičným postupem oddělíte, baterka je hned pod ním a následná výměna je jen o kousek těžší než byla u Q10. Je tedy vidět, že výrobce znemožnil přístup k baterii záměrně. Stačilo jen nechat zadní kryt uživatelsky snímatelný jako to bylo u modelu Q10. Proč? Evidentně obchodní záměr...

Největší výhodou telefonu je ale rychlost a spolehlivost. Žádné záseky a prostoje jako u Android telefonů (nevyjímaje vlajkové lodě jako Galaxy Note). Přesto telefon umožňuje běh Android aplikací a můžete instalovat cokoli. U toho bych se trochu pozastavil, neboť tahle věc je tak trochu dvojsečná.
Je pravda že ne všechny aplikace fungují na 100%. Některé prostě nefungují (je jich málo, většinou hry, osobně sem se nesetkal s normální aplikací co by nefungovala). Jiné fungují, ale jelikož běží v odděleném Android runtime, nabíhají při spuštění pocitově pomaleji než na Androidu.
Oddělené prostředí pro Android aplikace má tu výhodu, že Vám tyto aplikace nezaneřádí systém (aspoň se mi to nepovedlo) jako se to stává na Androidu.
Nevýdohou je ale zmíněný pocitově pomalejší běh. A také to že nejsou integrovány do systému.
Poslední bod co bych k tomuhle řekl je, že fakt že na BB OS běží Android aplikace bez chyb je pro spoustu vývojáří apolikací důvod k tomu aby nedělali BB OS verzi vlastní aplikace. Prostě raději uživatele odkážou ať si nainstalují Android verzi přes Android runtime. Čímž je ale uživatel ochuzen např. o integraci do Blackberry HUB (což mě fakt štve. A vážně si nevymýšlím, už několik vývojářů mi to takto jasně řeklo...).
Je to škoda. Nativní aplikace jsou (třeba Whatsapp nabízí plnou integraci do BB HUB), ale je jich bohužel málo. Vysoká spolehlivost android runtime situaci na jednu stranu zlepšuje (když není nazbyt může uživatel sáhnout po Android verzi a ta mu poběží), ale na stranu druhou dává vývojářům záminku nevydat nativní verzi pro BB OS (ani když to vyžaduje minimální úpravu, protože proč přeci, když to přes Android Runtime funguje...)
Celý Android runtime doporučuju brát spíš jako doplněk, než standardní funkci. Ano, je tam, vlastně i spolehlivě funguje, ale není to ono.

Co dodat závěrem. S telefonem sem plně spokojený a nemám k němu výhrad, krom té "nevyměnitelné" baterie. Porovnám-li to s Android telefony, BB mi rozhodně nabízí ničím nerušený skvělý uživatelský zážitek. Dokážu pochopit že uživatelům Blackberry kteří byli zvyklí na starý BB OS 7 a hnusí se jim moderní OS (Android, iOS, WP) se to stejně líbit nebude - z tohoto pohledu je jedno jestli přesedláváte na iOS, BB OS, WP, nebo Android.

Kdybych Telefon měl k něčemu přirovnat, je to takový iPhone s klávesnicí a touchpadem. Není to žádný trhač asfaltu, nemá 4GB RAM a 8mi jádrový procesor, ale je rychlý a spolehlivý (stejně jako iPhone díky vlastnímu OS který má výrobce pod kontrolou). Nemusíte řešit technické parametry telefonu. Přístroj prostě funguje na jedničku.

Přidáno: 8. června 2015

• Skvele dilenske zpracovani, idealni velikost, perfektni , krasne jemny display, fotoaparat a hlavne blackberry os10! :)
  • Baterie je oproti memu puvodnimu blackberry bold mensi, ale to se pri tak velkem display da cekat. Kazdopadne pri celodennim vyuzivani i se zaplou wifi vydrzi den a pul.

Dlouho jsem premyslel, nad iphone a windowsmobile. Cetl jsem spoustu recenzi a nakonec jsem zustal verny blackberry. Posun os Blackberry os7 k bb10 je uzasny. Telefon funguje svizne a nabizi opravdu hodne aplikaci uz v zakladu. Psani na dotykove klavesnici se vyrovna snad jen iphone, je zkratka skvele udelana. Rozhodne nelituji teto volby!!!! ;)

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 7. června 2015

Zakoupeno v CZC.cz

• Precizní konstrukce telefonu (nevrže)
  • Svižnost telefonu díky BlackBerry OS10
  • Na emaily,sms,internet parádní telefon
  • Špičková klávesnice asi nejlepší co jsem kdy na dotykovém telefonu zažil.
  • Opravdový Multitasking ne jako u Androidu či WinPhone
  • Starší typ displeje (menší rozlišení ale dostačující pro telefon)
  • Ze začátku než se člověk naučí v BB OS10 to den trvá

Do BlackBerry Z30 jsem přešel ze Samsungu s Androidem (vadily mi restarty,padání klávesnice,malá výdrž baterie atd.).
A nemohu si vynachválit zařízení BlackBerry. Precizní zpracování jak telefonu, tak i OS který v něm je. Chvíli trvá si zvyknout na různé funkce a nastavení, ale po 1-2dnech se to podá a nyní i na jiném telefonu se snažím ovládat jako na BlackBerry :-) než si uvědomím, že to tak nejde. Opravdu se skvěle ovládá. Na BlackBerry není tolik aplikací, ale díky programu Snap či Amazonapps se dá 90% android aplikací nahrát i do BlackBerry bez nějakého špatného nebo složitého vkládání. Telefon má asi nejlepší klávesnici co jsem zažil na telefonu.

Jediné mínus telefonu je starší rozlišení displeje ale pokud nejste nějak nároční bohatě to stačí. Telefon je opravdu hlavně na emaily,psaní,internet a vydrží podstatně déle než běžné telefony díky baterii.

Přidáno: 5. června 2015

• skvělý design a provedení
  • super klávesnice
  • vynikající display oproti dřívějšímu blackberry bold 9900
  • neskutečně pomalý telefon - tlačítko ukončit hovor často nefunguje a telefon se zasekne
  • neskutečně pomalý kalendář - raději nezapisuji žádné věci do něj
  • na spuštění všeho se neustále čeká

Pokud někdo používá telefon k práci a potřebuje rychle reagující telefon, ať používá starý Bold 9900. Já osobně tohle hážu do kanálu a vyndavám ze skříně starou klasiku. Absolutně nepoužitelný a pomalý telefon.

Ověřený zákazník mobilTEL.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 28. května 2015

(naposledy upraveno 28. května 2015)

Zakoupeno v mobilTEL.cz

• Spolehlivost
  • Jednoduchost ovládání
  • Kvalitní provedení
  • LTE
  • Po aktualizaci na 10.3 apk, které chyběli
  • Kvalitní zvukový výstup
  • Přehrávač
  • Baterie je slabá, ale žádná tragédie
  • Jinak nic

Za super cenu, bomba mobil, bez vnucených aplikací a aktualizací, každý týden dokola.
BlackBerry je své, pryč s androidem, iPhonem a windejsi ;-)

Ověřený zákazník Vodafone Ověřený zákazník

Přidáno: 25. května 2015

Zakoupeno v Vodafone

• Super

Ověřený zákazník Mironet.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. května 2015

Zakoupeno v Mironet.cz

• Výborný pracovník, intuitivní ovládání, zkrátka láska

Produkt je bezchybný

Ověřený zákazník mobilTEL.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 18. května 2015

Zakoupeno v mobilTEL.cz

• skvělý systém BB, nemohu si jej vynachválit
  • skvělý display
  • kvalitní fotoaparát
  • dobře uchopitelný zadní kryt

Po dlouhém vybírání jsem si zvolila BB 10 a po měsíčním užívání si jej nemohu vynachválit. Poznala jsem úžasný BlackBerry Hub, který sdružuje novinky z telefonu (zprávy, volání), z e-mailů (libovolný počet účtů) i dalších sociálních aplikací. Je to velmi přehledné, rychlé a jednoduché.
Svou velikostí mě také překvapil, tak akorát do ruky. Zadní protiskluzový kryt mě také překvapil. A fotoaparát taky, moc hezké snímky.
Určitě tento mobil mohu rozhodně doporučit.

Ověřený zákazník MobilDuo Ověřený zákazník

Přidáno: 17. května 2015

Zakoupeno v MobilDuo

• zpracování,systém,go canada go

luxusně vypadající mobil s perfektním ovladáním systém stabilní a rychlý bbhup a gesta super.přešel jsem z drojda a nelituji.

Přidáno: 13. května 2015

• funguje

Mám rád firmu BlackBerry. Doufám, že se udržíte v tom velkém
světě. Možná by bylo krásné cely život kupovat jednu značku.

Zobrazuji 121 - 140 ze 462 recenzí 1...5 6 [ 7 ] 8 9...24